Güzellik Sırları

Kasım 2021 itibariyle kapılarını 212 Outlet ziyaretçilerine açan Şaheste İlçin Kuaför ve Güzellik Merkezi’ne adını da veren Şaheste İlçin ile güzellik üzerine merak edilen konuları konuştuk.

*Son dönemin popüler bakımını sorarak başlamak istiyoruz; Keratin bakım nedir? Keratin bakım yaptırırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Keratin saçlarımızın sağlıklı gözükmesini sağlayan bir proteindir. Saçlara uygulanan her işlem sonucunda keratin kaybederiz. Keratin bakımı ise hasar görmüş, yıpranmış saçların tekrar canlı, pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlamak amacı ile uygulanan bir saç bakım uygulamasıdır. Keratin bakım yaptırırken profesyonel, alanında ustalaşmış personel ve kullanılan ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Aksi halde bakım yaptırmak isterken saçların daha çok keratin kaybetmesine neden olunabilir.

*Sağlıklı ve güzel görünen saçlar için kuaför işlemlerinde nelere dikkat etmeliyiz?

Keratin bakım sağlıklı ve güzel görünen saçlar için ilk adım diyebilirim. Kullanılan şampuanın kalitesi, saç tipinize uygunluğu ile maskeler ve kremlerle saçlardaki ışıltı sağlanarak korunabilir. Biz danışanlarımıza keratin bakımdan sonra da hangi ürünleri kullanması gerektiği konusunda yardımcı oluyor ve saç tiplerine özel ürünlerin teminini sağlıyoruz.

*Manikür ve pedikür konusunda da merkezinizde özel bir bölüm bulunuyor. Bu işlemler konusunda da bilgilendirebilir misiniz? Nelere dikkat etmemiz gerekir?

İlk olarak hijyene dikkat edilmesi gerekiyor, aksi halde cilt hastalıklarına davet çıkarılabilir. Hijyen koşullarında, uzman personel tarafından yapılan manikür ve pedikür ise tırnak ve cilt sağlığına katkı sağlayacağı gibi görünüm olarak da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Güzelliğin küçük dokunuşlarda saklı olduğunun en iyi örneği manikür ve pedikür olabilir.

*Hijyenden bahsetmişken hijyen için aldığınız önlemler nelerdir?

Kullandığımız tüm ürünler ve aletler hijyen kurallarına uygun olarak sterilizasyon makinalarında steril ediliyor. Kullanılan yüzeyler her kullanımdan sonra dezenfektanlar ile temizleniyor. Mümkün olduğu sürece tek kullanımlık ürünler tercih ediyoruz. Personelimiz hijyen konusunda eğitim aldı ve denetimleri sürekli yapılıyor. Burası bir alışveriş merkezi olduğu için her danışanımızın alışveriş merkezi kapısında HES kodu otomatikman sorgulanıyor.

*Şaheste İlçin Kuaför ve Güzellik Merkezi’nin açılışa özel kampanyalarını merak ediyoruz.

Açılışımıza özel olarak keratin bakım botox uygulaması 350 TL, keratin bakım düzleştirici uygulaması 500 TL, fön 25 TL. Bu kampanyalara yenileri eklenecek, kampanyalarımızı sadece açılışa özel değil dönemsel yapacağız.

Şaheste İlçin Kuaför ve Güzellik Merkezi randevu telefonu: 0532 067 78 56


İlginizi çekebilir