Hangi Parfümü Seçmeli?

Parfüm nasıl seçilir? Başkasında güzel kokan parfüm bende de aynı kokar mı? Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazımızda parfüm seçimi hakkında bilgiler vereceğiz.


  • Parfüm seçerken ilk dikkat edeceğiniz konu kendiniz, yani cilt tipinizdir. Kuru bir cildiniz varsa parfümün daha hızlı uçacağını, tam tersi olarak yağlı bir cildiniz varsa parfümün daha kalıcı olacağını bilmeniz önemli. Kuru cildi olanlar daha ağır kokuları tercih ederek kalıcılığı arttırabilir, yağlı cilde sahip olanlar ise meyve kokuları gibi daha ferah kokuları seçebilirler.


  • Parfüm almaya giderken üstünüzde başka bir koku olmadığına dikkat edin! Başka bir parfümün üstünüzde olması sizi yanıltacaktır. Aynı şekilde cildinizde krem varsa bu da sizi yanıltacaktır çünkü kimyasal tepkimeler sayesinde denediğiniz parfüm aslından çok daha başka kokabilir.


  • Parfüm denerken üst üste aynı yere farklı parfüm denemeyin. Farklı parfüme geçerken önce burnunuzu dinlendirin, açık havada birkaç soluk alın. Parfüm mağazalarında genelde kahve kutuları olur, kahve koklamak da parfümden parfüme geçerken size yardımcı olabilir ancak pandemi döneminde bu uygulamayı pek önermiyoruz. Eğer kahve koklayarak geçiş yapmayı düşünüyorsanız küçük bir kutuya kahve koyarak yanınızda götürmeniz daha hijyenik olacaktır.


  • Eau de toilette ile parfüm arasında fark vardır. Ülkemizde çoğunlukla eau de toilette ürünler parfüm diye satılmaktadır, oysa parfüm çok daha kalıcıdır. Eau de toilette ürünler ile parfümler arasındaki fiyat farkından da kalite kıyası kolaylıkla yapılabilir. Eau de toilette ürünler kötü müdür? Değildir tabi ki ancak parfüm olmadıklarını bilmenizde fayda var.
  • Parfümlerde kullanılan herhangi bir maddeye alerjiniz olabileceğini sakın unutmayın. Daha önce kullanmadığınız bir parfüm aldığınızda ilk önce boyun bölgesine kullanmamaya özen gösterin. Daha önce kullanmadığınız bir parfüm almadan önce boynunuz dışında bir bölgenize sıkarak bir süre bekleyin, herhangi bir reaksiyon olmaması durumunda o parfümü satın alın.

212 Outlet’te en seçkin parfümlere ulaşabileceğiniz birçok mağaza bulunuyor. Her bütçeye göre parfümlerin olduğu 212 Outlet mağazalarını aşağıda bulabilirsiniz;

Eve

https://212outlet.com/magazalar/eve/

Gratis

https://212outlet.com/magazalar/gratis/

Watsons

https://212outlet.com/magazalar/watsons/

Yves Rocher

https://212outlet.com/magazalar/yves-rocher/

Flormar

https://212outlet.com/magazalar/flormar/

Mad Parfumeur

https://212outlet.com/magazalar/mad-parfumeur/

Frederic Patric

https://212outlet.com/magazalar/frederic-patric/

Lelas

https://212outlet.com/magazalar/lelas/

Osmanlı Oud

https://212outlet.com/magazalar/osmanli-oud/

Emissa

https://212outlet.com/magazalar/emissa-perfumes/