Pazartesi Sendromu’yla Vedalaşmak

Henüz daha pazar akşamıyken başlar pazartesi gününün stresi… Gün batarken çöken huzursuzluk ve yorgunluk hissi, pazartesi sabahı yerini stres ve mutsuzluğa bırakır. Evet, pazartesi sendromunun etkileri güçlüdür, ancak sizin iradenizden güçlü değil… Sizler için derlediğimiz birkaç ipucu ile pazartesi sendromunu hayatınızdan çıkarmak mümkün!

Pazartesinin habercisi pazar akşamlarınızı keyifli hale getirmekle başlamalısınız işe. Pazar akşamında yapacağınız keyifli bir aktivite hem moralinizi düzeltecek hem de akşamı geçirmek için güzel bir alternatif sunacaktır. Bir film ya da dizi izlemek, güzel bir yemek hazırlamak veya evcil hayvanınızla vakit geçirmek gibi pek çok opsiyondan birini değerlendirebilirsiniz.

Pazartesi gününe ise belirli bir rutin hazırlamanız, sizler için bir konfor alanı yaratacaktır. Örneğin; pazartesi sabahları erken kalkabilir, kazandığınız saatleri spor yapmaya veya kişisel bakımınıza ayırabilirsiniz. Sonrasında yapacağınız ılık bir duş sizi iyi hissettirecektir. Duşunuzun ardından kahveniz ya da çayınızı yudumlarken haftalık planınızı oluşturmanız, size güç verecek, haftaya dair beklentilerinizi yükseltecektir.

Çalışma saatiniz geldiğinde, öncelikle çalışma alanınızı düzenlemeniz, taze başlangıcınızda vakit kaybı yaşamanızı engelleyeceği gibi, aradığınız şeyleri daha kolay bulmanızı sağlayacaktır.

Ancak her şeyden önce, gülümsemeyi ve kendi kendinize iyi dileklerinizi tekrarlamayı unutmayın. Mutluluk sadece siz istedikçe var olacaktır.